| Andreea249 a întrebat:

Am un J5 2016 si acum cateva zile dintr-odata mi-a aparut ca nu mai am semnal. In loc de semnalul telefonului, mi-a aparut un cerc cu o linie tăiată în el. Am doar cu el la service si mi-a spus ca are telefonul o problema, cartela este buna. Am încercat sa bag mai multe cartele, dar nu merge, în schimb cartela mea am bagat-o în alt telefon si merge.
De la Wi-fi(de la mine de acasa) nu imi apare rețeaua. Insa de la vecini imi apar. Uneori se conectează singur, dar la fel de si deconectează.
Nu pot asculta muzica pe telefon, când primesc un mesaj de la Messenger nu se aude. Nu se aude absolut nimic. Iar pe YouTube nu ma lasa sa ma uit la nimic, imi apare "a aparut o problema în timpul redarii(ID-ul redarii:bTE3HzVgvRbO1IAh)

Ce sa îi fac? Deocamdată nu pot merge cu el sa il fac ca nu am bani. Cine a mai avut probleme de genul acesta si ce a făcut în cazul ăsta?

3 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Poate resetezi telefon din fabricatie cum o fost?

| iDarkness a răspuns:

100% este vorba de o problema hardware, insa poti incerca si o resetare la configurarile din fabrica, daca asta nu rezolva inseamna ca trebuie dus la GSM si analizat mai bine.

| Andreea249 explică (pentru iDarkness):

Buna. L am resetat, dar degeaba.
Zilele trecute am fost cu el la reparatii si mi-a spus ca e ceva ars în el si nu-l poate face. Ceea ce mi se pare imposibil sa fie ars. Deoarece cu o luna inainte am fost cu el la un alt baiat si mi-a zis ca mi l poate face. Dintr-odata mi-a apărut sus un cerculeț cu o linie taiata si am zis ca e ceva de moment, nu stiu ce sa fac cu el.