| ILoveMusic25 a întrebat:

... Am si eu o intrebare >-- de ce nu am semnal deloc pe cartela mea? ca ceilalti care locuiesccu mine au semnal. am inchis telefonul, l-am deschis inapoi; am luat cartela si am pus-o pe alt telefon si tot nu merge. Ma puteti ajuta?

DAU FUNDA! multumesc :*

9 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Incearca sa bagi alta cartela. Daca tot n-ai semnal este de la telefon.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Exista riscul ca si cartela ta sa se fi defectat sau sa fi expirat daca nu i mai incarcat-o de foarte mult timp. Daca este asa sa te duci cu 7 euro( taxa de schimbare sim) la un centru al operatorului de la care face parte cartela.
Ti-o vor schimba si iti vor da un sim cu acelasi numar.
P.S. Nu este obligatoriu sa fii major

| ILoveMusic25 explică (pentru MeConstantine):

"sa fi major" adica si am mai putin de 18 ani?

| Johndoe2023 a răspuns:

Ai o problema cu telefonul daca ceilalti au semnal si tu nu. du-te cu el la service

| ILoveMusic25 explică (pentru Johndoe2023):

Da am pus cartela si la alte telefoane si tot nu am semnal... crying

| Johndoe2023 a răspuns (pentru ILoveMusic25):

Du-te cu ea la operatorul tau de telefonie

| cookie01 a răspuns:

Pot fi mai multe variante. Ori telefonul tau nu e foarte bun, adica nu are antena prea buna, ori are ceva cartela ta. Daca e ultima varianta, trebuie sa te duci la reprezentanta sa vada ce e cu ea. Mai este o varinta, daca sunteti in retele diferite, se poate ca in acelasi loc o persoana din reteaua x sa aiba semnal iar alta persoana din reteaua y sa nu aiba.

| Mumbita a răspuns:

Pai am avut si eu o problema de genul acesta si am avut cartela invers!

| ILoveMusic25 explică (pentru Mumbita):

Cum adica cartela invers?