| michellefirstone a întrebat:

Am o mare problema, acu cateva zile am cumparat un computer la mana a doua si cand l-am deschis are prea mare pagina meniul de jos la fel iconitele la fel sunt prea mari, am umblat la proprietati am incercat sa chimb cate ceva dar tot asa apare foarte mare bara de jos nu stiu ce sa fac.

2 răspunsuri:
| uN23 a răspuns:

Da click pe Desktop si apoi tine apasat CTRL si misca Scroll-ul( rotita) de mouse in jos. Ar trebui sa se micsoreze iconitele. Iar despre bara de jos, da click dreapta pe ea si vezi sa NU fie bifat "Lock the Taskbar". Apoi muta cursorul mouse-ului prin partea de sus a barei si trage-o in jos.

O alta solutie ar fi sa reinstalezi windowsul. happy

| pantelimonfl a răspuns:

Du-te in proprietati -> settings si seteaza-i cea mai mare rezolutie. Ultima de la dreapta adica. Acum apasa "apply" si ai rezolvat.