| sweety9girl a întrebat:

Am o mare problema! De ceva timp imi apar non-stop reclame pe orice pagina intru, sau cuvinte scrise cu albastru sau verde si daca trec cu mouse-ul peste ele imi apar postari din alte parti. Imi apare si in coltul din dreapta un mic X si daca trec cu mouse-ul acolo se da coltul in jos si apare o reclama. Am mai vazut la cineva asta si as vrea sa stiu ce e. Stiti cumva daca este un virus sau vreo aplicatie instalata din greseala? Nu gasesc nimic in calculator care sa explice si e foarte deranjant.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gresit cu adblock.Acelea sunt Adware. Mergi si descarca Adwarecleaner numai de pe interent explorer si apoi scanezi si stergi.Restartezi si intri din nou sa vezi daca mai ai aceasta problema.A
Acum sa-ti explic ce este un adware.cand descarci un program, joc etc, cand dai next tu lasi bifate niste adaosuri care ti le baga ei pe gat sa le descarci. Odata instalat programul dorit, instalezi si acest „virus„ de browser care iti va baga vrand nevrand acele reclame.Succes.
App,nu e virus de pc ca sa il scoti cu antivirus, ci e virus de browser, activeaza numai cand e browserul deschis.

4 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Instaleaza adblock

| Deleb a răspuns:

Dai un scan cu malwarebytes, apoi instaleaza-ti adblock pe browser.

| Titanos a răspuns:

Instaleaza AdBlock este gratis si dureaza 30 secunde sa instalezi.

| Robu_Cosmin_1992 a răspuns:

Instaleaza AdBlock :*