| evellinalalala a întrebat:

Nu stiu daca este vorba despre un virus, pentru ca am cel mai nou si bun antivirus (AVG) si mi-ar fi dat detalii, aratat daca am vreun virus! Daca intru pe youtube, instagram sau anumite siteuri de presa, fan siteuri etc (nu si facebook) imi apare in coltul paginii, dreapta, sus in colt de pagina ca si cum s-ar da in jos/deschide daca pun mouseul pe coltul acela, este o reclama, si imi mai apare ca un fel de bara in plus, cu search de la Bing, dar este o bara data de reclama respectiva adica daca dau click dreapta imi apare sa inchid tabul! Ajutati-ma sa scap de reclamele astea, de azi le am, nu am facut nicio instalare azi si nici nu le avem inainte!

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce browser folosesti? Poti sa faci un print screen la ceea ce iti apare?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| agent003 a răspuns:

Acela nu e virus, acela poate fi reclama care poate contine spam sau virus, daca vrei sa scapi de asa reclame scrie in google anti-banner

| K0sti a răspuns:

Vrei sa spui ca ai cel mai prost antivirus! Ala nu e antivirus, e un simulacru!

| Jipa95 a răspuns:

Ca sa scapi de reclame incearca adblock:
Pentru Chrome : https://adblockplus.org/en/chrome
Pentru firefox : https://addons.mozilla.org/ro/firefox/addon/adblock-plus/
Iar ca sa poti scapa de search bar-ul de la bing, apasa CTRL+H, si du-te la extesnii, iar de acolo poti sterge bing ( asta pentru Chrome )
Bft happy