| 7octombrie a întrebat:

Am o nedumerire. Vreau sa dau add la cineva pe facebook dar lipseste acel buton si cand incerc sa-i trimit mesaj imi spune ca nu poate primi mesaje de la mine momentan. Ce solutie este sa pot contacta acea persoana prin intermediul facebook?

2 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Acea persoană în opțiunile sale a restricționat pentru prietenii comuni și pentru useri în general.
Așa sunt multe persoane au o problemă majoră, scot funcția add friend pentru a nu fi stânjeniți, deranjați. E imposibil să îi dai mesaj dacă nu are nici funcția de Mesaje activă (nu o vezi). Roagă pe cienva din lista ei (dacă are lista ascunsă). Uităte la like-uri și contactaeză pe cineva care i-a dat like la poze.

| Peridava a răspuns:

Nu cunosc facebook-ul, dar am vazut ca exista posibilitatea de a trimite un mesaj privat. Daca nu este blocata optiunea, incearca aceasta varianta.