| IAmAnonim a întrebat:

Am o nelamurire care procesor este mai rapid (cel mai bun) amd sau intel, spuneti si de ce este mai bun. evident ca raspunsul corect primeste funda!

Răspuns Câştigător
| adycosty a răspuns:

Depinde pentru ce vrei sa folosesti pc-ul
amd este mai bun la jocuri iar Intel este mai bun la programare

4 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Amd e mai bun daca faci overclock daca nu Intel e mai bun

| RazzyFUnik a răspuns:

Sincer sunt apropiate dar intelu cam iese pe primul loc al performanta ceea ce intrebi u e ca si cand ai intreba dintre mercedes si bmw care e mai bunbig grin

| Herysys a răspuns:

Acuma amd a dezvoltat o tehnologie care nu mai permite supraincalzirea procesorului, la fel ca la Intel.
cei de la amd au scos un procesor cu 6 nuclee pecand cei de la Intel doar cu 4 nuclee. daca vrei sa iti faci un calculator de jocuri iti recomad amd pentru ca se axeaza pe un singur program care ruleaza la maxim, pecand intelu se descurca mai bine cu mai multe programe deschise
http://www.youtube.com/watch?v=h14-9aeDyn4

| MCRgurl a răspuns:

Parrerea mea: Intel ftw!