| jamesbond28 a întrebat:

Am o nesiguranta... Iphone-urile luate din magazine Orange/Vodafone/Cosmote sunt neverlocked, nu-i asa?

3 răspunsuri:
| Komarov a răspuns:

De fapt ele sunt codate pe reteaua operatorului de unde cumperi odata cu terminarea contractului sau daca l-ai platit bani cash telefonul va deveni neverlocked deci ele au o chestie temporara care depinde de operator si contract in timp simultan

| Ivancic09 a răspuns:

La Cosmote e neverlocked dar la Vodafone si la Orange stiu ca sunt blocate.winking

| alinxs a răspuns:

Depinde cel mai bine e sa intrebi un angajat al unui magazin Orange/Vodafone/Cosmote si iti va spune sigur FUNDA? happy