| djtomy a întrebat:

Daca aduc un iPhone 5 din Germania Neverlocked, o pot folosi in Romania cu cartela Orange sau Vodafone?

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
In principiu da, daca e GSM. Te poti interesa la magazi, Apple a recomandat sa nu, dar nu vad care e problema.
La ce pret il iei? E 36 milionae in Romania, daca nu e e conomie mare nu te baga.
Bafta

| kilgharrah a răspuns:

Poti dar trebuie sa ti-l deblochezi ca sa pui o cartela din Romania si costa ceva.

| harri2000 a răspuns:

Da intr-un fel. Poate fie decodat direct (Adica sa poti pune cartele fara sa-l decodezi tu) sau sa fi nevoit sa-l decodezi!