| KefDeKef a întrebat:

Am o panarama de Samsung-gt-c-3010 pe care nu il foloseste nimeni.Am cumparat o cartela Vodafone,si cand pornesc telefonul (cartela este in el) imi spune Blocare SIM si imi cere o parola, si nu inteleg de ce.Adica nimeni nu i-a pus acestui telefon o parola pentru SIM.Ce are?

Răspuns Câştigător
| RoseOfTheFire a răspuns:

Sfatul meu :arunca-l si ia-ti altul.

3 răspunsuri:
| GeorgeCata a răspuns:

Posibil sa fie blocat intr-o alta retea. Poti merge la un service, daca este blocat, o decodare nu costa mai mult de 20 ron la acest model de telefon.

| GeorgeCata a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi la un service de cartier nu la Germanos. Stima

| chilot a răspuns:

Este codat intr-o retea. Decodeaza cei de la GERMANOS.