| Mada240599 a întrebat:

Am o placa de baza ASUS K8V XE si vreau sa-mi schimb placa video. Are vreo legatura placa de baza cu placa video pe care vreau sa o cumpar? Pot sa schimb placa indiferent ce placa de baza am?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu poti sa pui orice placa video. Este functie de slotul pe care il are placa de baza. Placa ta de baza are PCI Expressx16.(1.0) Poti pune placi video cu PCI Express 2.0/2.1, chiar daca va avea ceva limitari datorita portului si
procesorului (placa ta e destul de veche).

1 răspuns:
| lonewulf a răspuns:

Orice placa.Ma rog, sa iti duca sursa. Placa ta de baza intra la categoria..."antic". Tehnologie veche de 8-9 ani.