| Stefan2111 a întrebat:

Am o placa de baza ECS L7S7A2 64 bits memorie de tip DDR1 care suporta procesor FSB200/FSB266 actualul meu procesor este AMD athlon 2200+ (1.8MHz). As vrea sa il schimb insa nu stiu ce alt procesor as putea sa-i pun... AST parerile voastrebig grin

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Parerea mea si cred ca a multora care iti vor mai raspunde(daca se va mai incumeta cineva) e sa-ti schimbi sistemul cu totul. Incepi de la 0, si ti-l cumperi pe componente, desigur. Sistemul detinut de tine actual e mult prea vechi, nu se merita sa mai investesti in el, pentru ca si cel mai bun/scump procesor pe care l-ai cumpara pentru el - tot slab ar fi sistemul per total.

2 răspunsuri:
| smartalogu a răspuns:

Aero a dat cel mai la obiect raspuns. Eu as mai adauga ca nu o sa iti poti updata sistemul pentru ca procesoare pe Soket A cum ai tu nu se mai fabrica de ani buni. Nu stiu nici sh daca mai gasesti. Daca si zic daca printr-o minune mai gasesti alege un Barton. Au fost cele mai bune la vremea lor. Dar cu memoria aia... nu prea te vad bine, o sa iti ramana memoria rau in urma si tot un drac faci, si ai mai bagat si bani in el. Cel mai bine daca nu te mai satisfac jocurile, altu nou.

| m4them4tic a răspuns:

Un athlon 3200+, care lucreaza la 2. 2ghz, tot amd desigur.
Dar platforma e cam veche, daca dispui de buget...mai bine iei unul nou.