| Stefan2111 a întrebat:

Buna as avea o intrebare am un calculator din anul 2004 AMD athlon 2200+ placa video 64MB si RAM DDR1 256mb.
De curand m-am hotarat sa imi pun o placa video mai mare undeva in jur de 256MB sau 512MB si niste rami DDR1 1GB. As dori sa fac aceste modificari pentru a putea juca jocuri actuale gen PES 2009; PES 2010 si altele. Insa nu stiu daca are vreun rost sa schimb doar placa video si rami. Trebuie sa schimb si placa de baza? aceasta suporta memorie de tip DDR1 si placa video AGP 8x va rog sfatuiti-ma ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| 334499 a răspuns:

Athlonul ala e depasit... 1800mhz
ddr1 e istorie...
agp-ul s-a dus si el...
vinde tot pc-ul si ia-ti altulwinking

Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Nu stiu daca iti convine sa upgradezi pc-ul, pretul este mai mare la piesele care iti trebuie, memoria ddr este mai scumpa mult fata de cea ddr2, la fel si placa video, plus ca rezolvi partial problema, peste ceva timp oricum trebuie sa renunti la el.

| 334499 a răspuns:

Gasesti tot ce-ti trebuie fara nici o problemawinking
app nici procesorul nu mai e bun pentru ce vrei tuwinking

| Stefan2111 explică:

Ma poti lamuri te rog frumos.
? ce trebuie sa fac in legatura cu procesorul si cam cat m-ar costa?
HELPP MEE!

| Stefan2111 explică:

''app nici procesorul nu mai e bun pentru ce vrei tu'' Adica trebuie sa schimb placa de Baza?big grin

| Stefan2111 explică:

''vinde tot pc-ul si ia-ti altul'' cam cat crezi ca as putea sa cer pentru el?

Răspuns utilizator avertizat