| mitza2 a întrebat:

Am o placa de baza Intel(R) G41 si vreau sa stiu daca pot pune pe ea procesorul Procesor Intel® Celeron® IvyBridge G1620, 2700MHz, socket 1155? Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Aia numa placă de bază nu îi că îi chipset-ul plăcii de bază.
La general. Uită-te pe placa de bază ca ar trebui să scrie excat de care(ex:ECS Gforce 7050-MM) și dacă știi asta vei știi cu ajutorul google și dacă CPu-ul dorit este suportat de placa de bază(Pont:Sxcrie pe google când cauți de ex:ECS Gforce 7050 M-M motherboard specifications, așa o să te arunce pe site-ul producătorului). Succes

| Danzell a răspuns:

Frate da Intel g41 nu e placa de baza. e un chipset.

modelul placii de baza il gasesti scris direct pe placa.
imi spui placa si iti caut daca e compatibil

| mitza2 explică:

DaNuTzFiNuTz care e socket-ul placii si care e socket-ul procesorului?

| DaNuTzFiNuTz a răspuns:

Nu merge pentru ca are socket diferit.