| Alpha a întrebat:

Am o placa GeForce 310M Cuda 1 gb dedicata tine in frau "call of duty modern warfare 2 " cu 4 gb ram si un procesor intel dual core P6100 big grin ( dau funda ) si app e buna configurantia pentru gaming?

6 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Tine in frau, dar nu grozav.

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-310M.22439.0.html

La LOW vei juca bine, dar daca pui la HIGH, depinde de restul componentelor ce treaba vor face.
Configuratia e bunicica pentru gaming, dar nu extrem:p, asa ocazional... fara prea mari pretentii.

| Aero a răspuns:

@Uddiu, la laptop-uri e altfel! In caz ca n-ai realizat, placa video 310M e de laptop!

| Aero a răspuns:

Link "expirat" postat doar ca sa ma aflu in treaba? Ala e printre cele mai bune repere din lumea asta! E printre cele mai bune site-uri, daca nu cel mai bun de acest gen! De unde am tras eu concluzia ca "Configuratia e bunicica pentru gaming, dar nu extrem"? Pai de pe site-ul ala, ma baiete!

Cand intrebi "e buna configurantia pentru gaming?" Asta inseamna pentru tine gaming? Low settings? Asta poti avea si cu ultimele placi video integrate Intel!

Imi pare rau ca raspunsul meu a fost mult mai edificator ca al tau. Stiu ca nu-ti convine.

| Aero a răspuns:

@Uddiu, nu te stresa atat! happy Nu de fundite mi-e mie, ci de corectitudine si bun simt in cazul de fata!

Poate sa aiba placa video si 2 GB, memoria video ajuta intr-adevar la detaliile jocului, dar pentru asta tot trebuie si mai multa memorie RAM si evident CPU! Nu stiu exact daca pe site-ul ala e o mica scapare sau nenea de aici n-a citit bine specificatiile. E posibil sa fie ambele variante. Oricum acel site ramane printre cele mai bune. O multime de informatii si review-uri profesioniste se gasesc despre majoritatea laptop-urilor.

| Uddiu a răspuns:

@HarryPotter In primul rand link-ul ce l-ai dat tu acolo este un pic "expirat" - scrie Max. Amount of Memory :512 Mb. Si nu cred ca este o problema din moment ce el are 1 GB. II merge super fara sa umble la setari.nu se referea sa High resolution sau ceva de genu, deci chiar nu are rost sa postezi doar ca sa te afli in treaba. ce ai zis tu bine din tot de acolo este doar "Configuratia e bunicica pentru gaming, dar nu extrem" (Parerea mea) dar o sa ne spuna el cat de bine/rau ii merge!

| Uddiu a răspuns:

@HarryPotter de ce ma contrazici cand omul spune ca are placa de 1 GB si tu vi cu site-ul ala unde scrie Max. Amount of Memory :512 Mb, nu spun ca nu e bun site-ul insa nu stiu cine zice ca ii printre cele mai bune repere din lumea asta din moment ce ofera o informatie jumatate eronata (bineinteles poate si utilizatorul a furnizat o informatie eronata) Oricum eu nu postez aici pentru funda si chiar il rog pe cel care a formulat intrebare sa iti ofere tie funda (Si asta nu pentru ca raspunsul tau a fost mai "edificator", in ciuda fundelor pe care le detii)