| Mihaicosmin a întrebat:

Am o placa video ATI RADEON DE 512mb cand o montez ma joc pe pc si dupa un timp imi apare niste lini daca ii dau restart la pc merge subliniez placa e noua cand am plecat alta placa mentionez placa la mana a 2 ninvidia geforce nu este o problema de pc.Pc-ul este nou luat din fabrica aceer veriton 7700GX imi puteti spune si mai mentionez am 4g ram hard de memorie 500g sura de 500w procesor Intel dual core 6, 6ghz va rog ajutati-ma mentionez DDR2 system dau funda happy

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Sunt mai multe cauze cum ar fi :
-cablul de la monitor la placa video este defect, intrurpt undeva firul prin el
-incearca sa reinstalezi ultimele drivere pentru placa video pe care le gasesti aici http://support.amd.com/en-us/download
-probleme de temperatura la placa video instaleaza-ti GPU-Z si vezi acolo care sunt temperaturile in tabul Sensors
-placa video posibil defecta, in momentul cand te joci, placa video este solicitata mai mult, se incalzeste mai tare si in momentul ala iti apare acele dungi, necesita relipire sau inlocuire chipset grafic, dar e costisitor si nu se merita.