| TƎD a întrebat:

AM O PROBLEMA...
Acum doua veri mi s-a ars placa de baza, am fost si am cumparat alta toate bune si frumoase pana cand o pun instalez windows xp si SURPRIZA nu avea sonor, am fost de unde am luat placa si au spus sa incerc drivere etc. dar fara folos am mai fost la ei si au zis sa instalez alt tip de windows si am pus Last XP mergea, cu windows 7 mergea sonor, adica cu din astea care au driverele lor, dar acum cand imi pun windows xp nu am sonor si eu vreau neaparat sa am windows xp ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Instalează o placă de sunet care este compatibilă cu programul dorit.

4 răspunsuri:
| mateielisey a răspuns:

Driverele ce ti leau dat ei nu sunt pentru xp
incearca alte drivere

| undercovergirl a răspuns:

Salut,
Ai incercat sa vezi daca nu-ti lipseste vreun driver sau daca poti face modificari la sunet ( Control Panel - Sounds ). daca nu poti inseamna ca ti mai lipseste din drivere. Asa mi s-a intamplat si mie cand am reinstalat windows-ul. Incearca sa instalezi K-Lite Code Pack sau AC3 filtre. Succes!

| CristiPalidu a răspuns:

Http://windows.microsoft.com/en-us/windows/help/no-sound-in-windows

Daca tot nu merge inseamna ca placa de sunet nu suporta 32 bit sau nu suporta xp

| andreiandre a răspuns:

E simplu iti trebuie driverele laughing) de la placa laughing