| Ð乇刀ノ丂 a întrebat:

Am o problema. Am reinstalat windowsul.Am windows 7 Home Premium cu licenta, si din greseala cand am facut partitiile am pus in C 600 gb si in D 100 gb. Stie cineva cum pot sa mut? Sau daca e un program ceva? Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| ZendyTeam a răspuns:

1. Click dreapta pe MyComputer
2. Device Manager
3. Disk Management
4. Click dreapta pe partitia care doresti sa o maresti / scazi si alegi Shring Volume
5. Maresti / scazi cu cat ai nevoie, in cazu taul il scazi
6. Faci aceeasi chestie cu partitia : D doar ca adaugi restul
7 Restart si totul e ca nou

Stima Zendy.
P.S.
Id zendyteam daca ai nelamuriri.

1 răspuns:
| SuicideSilence a răspuns:

Http://www.partition-tool.com/personal.htm

dupa instalare: click dreapta pe "C" ->resize/move partition -> prin "drag" micsorezi pat de mult doresti partitia -> ok
click dreapa pe "D" -> resize/move partition -> iar prin aceeasi metoda ("drag"), selectezi spatiul nealocat -> ok
apply -> restart