| BogdanFnky a întrebat:

Am o mare problema, legata de windows. Deci, acum 2 luni mi-am "reinstalat" windowsul, dar cred ca am facut ceva gresit, deoarece cand pornesc PC-ul, ma intreaba ce windows sa folosesc : Windows 7 / Windows 7 straight face.
Acum am luat niste virusi si vreau sa imi reinstalez windowsul ( astfel incat sa se stearga toate programele ), si sa raman doar cu 1 Windows! big grin.
Mai mentionez ca am doar o partitie.
Sper ca imi puteti spune cum sa fac ca sa inteleg big grin
Multumesc anticipat!
P.S : Si daca stiti un link de download pentru. Windows 7 Home Premium OA ( deoarece am si licenta )! thumbs up

4 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

De reinstalat se poate face asa urmarind tutorialul asta pas cu pas: http://www.tutorialepc.ro/cum-se-instaleaza-windows-7.html
insa ai grija sa iti copiezi datele importante de pe calculator iar cand ajungi la partea de partitii alege ADVANCE dupa care sterge si recreeaza partitia.
De asemenea, tot acolo poti sa iti faci mai multe partitii ceea ce cred eu ca iti doresti.
Bafta

| SuicideSilence a răspuns:

Atunci cand il instalezi dai custom. NU upgrade. iar apoi "drive options" -> format

| cristianfrunza a răspuns:

Uite aici gasesti un tutorial facut de mine: http://www.youtube.com/watch?v=9pZT6LRKYsU

si vei scapa de aceasta problema, adica nu iti va mai aparea la startup acea chestie cu selectarea:D

O funda nu ar strica la casa omului!

| thebosing a răspuns:

Trebuie sa ai in primul rand windowsul pe CD daca stii baga-l daca nu sti invata downlodeaza poweriso si copilazal!
Apoi dupa ce ai copiat windowsul iti dai reset la calculator si apare acolo ceva si pui ENETER si daca nu sti uitate la youtube
BAFTA