| littleladybug a întrebat:

Am o problemahappy am un laptop acer aspire 7735zg si am vrut sa dezactivez "execution data prevention". amdezactivat adica am dat always off, am dat restart si acum imi apare logoul "acer" si dupa aia se inchde. ce ar putea avea. ma ajuta cineva va rog. vreau sa mearga fara sa il reformatez. va rog urgent

3 răspunsuri:
| Fredie a răspuns:

Http://www.stealthsettings.com/......p-sp2.html
Salut. Interesanta postarea ta. Acum am citit si eu despre aceasta optiune a XP ului. Practic, daca am inteles eu corect acest DEP ar trebui sa ti asigure o protecie suplimentara fata de atacuri externe. Incearca ce a spus Marius, iar daca nu merge incearca sa faci asta fara sa ai conectat nimic pe usb la laptotp, poate ajuta. Bye.

| zxsds a răspuns:

Apasa F8 de mai multe ori (in caz ca ai windows) si apasa pe SAFE MODE. Daca nu iti intra sa nu iti apare meniul cu SAFE MODE posteaza din nou aici.

| littleladybug explică:

Am intrat...imi poti da id'ul tau...sau macar sa vorbim pe privat te rogggg