| blackwish a întrebat:

Am o problema! Cand deschid calculatorul imi apar niste dungi verticale de culoare galbena pe ecran, si semnu "!" peste tot. Dupa ce se incarca logo-ul de la windows care are niste culori ciudate, mi se inchide monitorul! Cand dau sa ruleze in "Safe Mod" liniile dispar si se vede bine. Oare sa fie de la placa video, ca eu l-am desfacut si i-am scos bateria de la bios, dar la fel, acum apar dungi de culoare albastra! Placa Video e "Nvidia GeForce 7200" "Gigabyte"

Oare s-a stricat?

Răspuns Câştigător
| DarQueen a răspuns:

Este probabil sa se fi stricat.si la mine a fost la fel, si l-am tot resetat, caci mergea bine dupa, dar pana la urma a plesnit de tot placa video.adica s-a arslaughing deci, schimba-o din timp sau du calculatorul la reparat.straight face

4 răspunsuri:
| poechce a răspuns:

A fost sabotat de extraterestri big grindaca tot ziceai ceva de niste culori ciudate big grin

| mirella25 a răspuns:

Incearca sa schimbi driver-ele de la placa video, eventual, testeaza monitorul pe o alta unitate. Posibil sa ai matricea de culori de la monitor, dusa sau driver-ele sunt corupte, sau placa video defecta. Daca vei face ce ti-am scris mai sus, iti vei da seama sigur de unde e problema.

| mirella25 a răspuns:

Daca va fi nevoie sa reinstalezi sistemul si nu stii, uite aici cum sa faci:
http://club-hack.ro/? pe=1067
http://supernike.info/tutorialcum-instalezi-windows-xp.html
http://vreaudetoate.ro/instalare-windows-xp-285.html

| gabriella_5912 a răspuns:

Se poate are virus... dar cred ca s-a stricat...