| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Heeei TPU! De ceva timp imi apar niste dungi pe ecran si se tot misca... de la ce poate fi? Daca misc putin unitatea sau monitorul dispar dar dupa putin timp apar iar.Am schimbat placa video acum 1 an.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Doxi a răspuns:

Cablu e devina sau mufa de la pc sau monitor am avut si eu o problema asemanatoare la un monitor mai demult si mufa a fost devina

4 răspunsuri:
| blueskies14 a răspuns:

Din experienta mea cu pc-urile nu prea mare, cred ca ai virusi. Sau poate cablul monitorului are o problema.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru blueskies14):

Am schimbat windowsul recent, pc-ul merge destul de bine, am antivirus bun, nu cred ca e virusat.Probabil cablul...

| Andu_6930 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema cu dungi orizontale care bataie pe monitor, problema e ca am schimbat monitorul si cablul, iar placa video este incorporata! deci... de la ce poate fi?

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Andu_6930):

Nici eu nu am rezolvat.M-am uitat pe la cablul ala...insa nimic.