| RockLover94 a întrebat:

Am o problema...Cand vreau sa copiez o melodie de pe calculator pe telefon imi da eroare.Scrie ceva de genul:"The parameter is incorrect."Ma poate ajuta cineva sa imi spuna cum sa rezolv problema asta?(Pun cardul de memorie in cititorul de carduri.Pana acum a mers perfect.).

Răspuns Câştigător
| StefanS a răspuns:

Ca sa faci Check Disk faci asa:
Click dreapta pe card in My computer->Tools->Check disk.
Bifeaza sa repare si da enter.

4 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Unele telefoane nu suporta orice format. Adica, de ex, tu ai in calculator melodiiile in format mp3, dar telefonul nu poate recunoaste acest format. Unele telefoane recunosc doar formatul 3gp, de ex. Sau la video mpeg4. Sunt multe programele free pe net care convertesc formate pentru mobil.
Succes!

| StefanS a răspuns:

Ce fel de card de memorie ii?
Prin ce incerci sa transferi melodia(bluethoot, infra-rosu, cablu de date)?
Ce telefon ii?

| StefanS a răspuns:

Vezi ca poate ai pus cardul in mod "read only". Adica sa il citeasca dar sa nu poti sa "scrii" pe el nimic.
Sau daca nu incearca sa faci un Check disk si cred ca pe urma o sa mearga.

| bilexa a răspuns:

Poate trebuie resetat cardul de memorie daca zici ca pana acum a mers perfect.