| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema care ma enerveaza tare.Mi-am instalat bs payer-ul si cand vreau sa ma uit la un film de exemplu imi tot da o eroare ceva de genu can't create DirectDraw surface.Ce pot sa fac?

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Codec-uri!

| Freya1 a răspuns (pentru K0sti):

Si cam ce as putea face?

| K0sti a răspuns (pentru Freya1):

Ti-am spus! Codec-uri! K-Lite!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate stiu eroarea asta apare cand nu ai suficienta memorie video, desi poate aprea si din cauza unor codec-uri. Ai cumva o placa video veche? Daca placa este de vina nu cred ca exista o solutie pentru problema ta (bine, cu exceptia cumparari unei placi video de generatie mai noua)

Ai incercat GOM Media Player? E mai bun decat BS Player in orice privinta singurul minus ar fi ca nu downloadeaza subtitrarile.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana acuma mi-a mers bs player-u dar l-am dezinstalat pentru ca mergea rau nu imi mai subtitra cu trebuie si etc iar cand l-am instalat din nou a inceput sa imi arate ca ceva nu e in regula cu cv codec si apoi mi-a dat eroarea respectiva

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Probabil pentru ca pana acum aveai o versiune mai veche si cand l-ai instalat acum, ai instalat ultima versiune.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sti unde as putea sa gasesc o versiune mai veche? happy

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Http://www.oldversion.com/windows/bsplayer/

Incearca cateva si vezi ce se intampla. Nu uita sa-l dezinstalezi inainte, versiunile vechi nu pot fi instalate peste versiunile mai noi.