| PuFiLiCi98 a întrebat:

Am o problema cu castile. Casca stanga facea figuri cand miscam firul ( era ciupit ). Am taiat firul din stanga (cel de la casca stanga) si acum am un fir galben, un fir verde la un capat, un fir galben, un fir verde la celalalt capat. Cum le unesc ca sa mearga? Ca am incercat si tot nu se aude decat cea dreapta. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Poti face o poza cu castile, ca nu-mi dau seama cum sunt. Ce ai taiat de acolo, va trebui sa lipesti in mufa jack, nicidecum din nou pe cablu, ca poate intreruperea e din alta parte. Daca ai taiat doar firul din stanga, va trebui sa tai si firul din dreapta, sa le unesti si sa le lipesti pe o mufa jack 3, 5mm http://nikonrumors.com/wp-content/uploads/2012/02/Jack3.5mm.jpg