| Marymary05 a întrebat:

Am o problema cu facebook-ul intru pe cont imi apare bara de sus dar nu apar postarile, absolut nimic si se tot incarca ( pe orice browser si orice cont de facebook). Care ar putea fi problema

8 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Contul ţi-a fost blocat, ai primit un checkpoint, citeşte tot ce ţi-am scris mai jos :

Facebook îți determină locația bazându-se pe IP. Avantajul aici este că cei mai mulți dintre noi avem IP Dynamic (adică se schimbă de fiecare dată când îți resetezi routerul), astfel că Facebook va accepta orice IP care are o locație apropiată față de cele utilizate anterior.
Să luăm exemplu un atacator din București și o victimă din Caransebeș. Facebook nu va recunoaște IP-ul din București, cel mai probabil generând un checkpoint, mai ales dacă atacatorul a schimbat parola. Însă dacă atacatorul ar putea obține un IP în Caransebeș (folosind un proxy, un VPN, un TOR exit node sau cel mai bine un bot) Facebook nu va observa nimic suspect.
Deci mai exact tu ai primit un checkpint, peste ceva timp v-a trebuii să pui o poză de pe buletinul tău şi să recunoşti anumite persoane, in cele din urmă vei scăpa de checkpoint dar v-a reapărea iar.
Copiază link-ul de pe facebook şi dăi paste aici, dacă nu e checkpoint dar sunt sigur că asta e, ar putea fi altceva pune link-ul.

| Marymary05 explică (pentru raMLesS):

Nu doar pe contul meu
am incercat pe 4 conturi

| raMLesS a răspuns (pentru Marymary05):

Copiază link-ul care il ai când te incerci să intri pe pagină.

| raMLesS a răspuns (pentru Marymary05):

Nu ăstaaaa, când intri pe cont, copiază link-ul după ce bagi id de mess şi parola şi dai conectează-te.

| Marymary05 explică (pentru raMLesS):

Asta este -.-

| raMLesS a răspuns (pentru Marymary05):

Atunci nu ştiu =).

| Marymary05 explică:

Lol acum merge, are unele momente de cateva ore cand nu merge, mersi oricum