| jan33tt a întrebat:

Am o problema cu kmp player. l am instalat pentru a da setarea aceea de filme cu incetinitorul.in final nu am gasit optiunea si l am dezinstalat.videouri le din calculator mi s au transformat in format kmp player si nu le pot deschide. dau funda, cum scap de el de tot? funda+vot.please help me

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Da mai intai un restart la pc!
Alege unul din fisiere care este in format KMP clik dreapta pe el si deschidere cu / alege program implicit - aici alegi alt player (in noua fereastra deschisa)clik ok si ai sa observi ca toate fisierele din PC-ul tau se transforma in fisiere dupa plaierul pe care l-ai ales! Bafta!

| Kylexy a răspuns:

Click dreapta pe fisier o sa ai optiunea proprietati apasa proprietati>dupa aia optiunea opens with si mai in dreapta ai "change" click pe change si alege alt player.

| raulfeel a răspuns:

Acelasi raspuns il dau si eu ca si "neluL". du-te la un fisier video, sa zicem unul ce are terminatia ". avi" da-i dreapta click pe el, da-i apoi "open with" si acolo da-i ultima varianta "Choose Program". Intri acolo si selecteaza programul cu care vrei de acum inainte sa deschizi fisierele video apoi nu uita sa bifezi acolo este o optiune" Always choose to open this file..." si da-i apoi ok. Repeta aceasta operatiunile si pentru celelalte fisiere video, gen ". mp4", ". mkv", ". flv" si ce mai ai tu prin calculator. bafta