| unu111cool a întrebat:

Am o problema cu laptop-ul.Mi se stinge in unele momente, dar la mine este o situatie la care nu am gasit niciun fel de raspuns pe net.In majoritatea cazurilor vad ca li se sting deoarece se incalzesc...ei bine la mine e opusul sa zic asa,daca nu incepe ventilatorul sa functioneze mai tare(ex: cand ma joc jocuri,ventilatorul face zgomot) nu se stinge,dar daca ma uit la un film sau stau pe net(ventilatorul nu face zgomot, nu este spus la mai mult) se stinge.L-am si curatat acum ceva timp dar tot aceeasi problema. Oricum sper ca ati inteles, nu am gasit deloc pe net aceasta problema.

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Vezi ca incearca sa intri in SAFE MODE cu NETWORKING? Daca se stinge, trebuie dus la un service-ul autorizat pentru reparatie!

| vioricavio a răspuns:

Incearca sa intri la setari si sa dezactivezi screen saverul daca ai si sa pui monitorul allways on, hard disk ul la fel sa nu se opreasca dupa o anumita perioada de timp. Sper ca intelegi la ce ma refer.