| Marius_Eduard_1998 a întrebat:

Am o problema cu microfonu tocmai mi l-am lua si cand montez cablurile la pc nu merge deloc si daca il pun pe cel vechi merge deci nu stiu ce are va rog sa ma ajutati ca si cand bag microfonu in pc parca nu se conecteaz va rog mult ajutati-ma. FUNDA

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Cand pe acelasi sistem un microfon merge si altul nu, inseamna ca acel dispozitiv nu functioneaza corespunzator. E "plug and play", adica se activeaza prin simpla conectare, nefiind nevoie de drivere pentru el. Daca sistemul de operare a recunoscut pe cel functional, dar nu-l poti folosi pe cel nou, inseamna ca in Windows nu exista o problema sau o setare necesara folosirii lui. Cel mai probabil produsul are defectiuni, dar, pentru linistea ta, e bine sa-l testezi pe un alt calculator configurat corespunzator.

1 răspuns:
| gir861 a răspuns:

Se pare că ai microfonul defect. Încearcă pe alt calculator.