| mihai_4026 a întrebat:

Salut am un telefon s6 edge, l-am bagat in apa totul merge bine si frumos jack portul merge, difuzorul merge la incarcat merge display tot merge inafara de microfon ce pot sa ii fac? cand inregistrez de pe telefon ceva se aude bazaitul si ma refer la microfonul de jos, acel de sus merge eu tot nu inteleg cum de merge tot inafara de microfon? Help me

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"microfonul de jos, acel de sus merge"
Microfonul este ala de jos. Cel de sus este un difuzor /o casca.

Daca ti-a intrat apa in microfon sau la circuitele electronice, acel component arde si trebuie inlocuit, la un service specializat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cui pe cui se scoate. mai baga-l odata in apa.

| mihai_4026 explică:

Da dar nu inteleg cum pentru ca telefonul e rezistent la apa si prima data am uitat sa mentionez ca nu mergea nici jackul si cand l-am sters de apa cu un servetel a mers, nu cred ca sa afectat e plin de apa doar o sa il pun in orez sau pe un calorifer daca merge e bine daca nu inseamna ca ai dreptat scuze. Sunt cam frustrat.