| Robert8871 a întrebat:

Am o problema cu pc. Deci, am intrat in control panel la programs end features. De acolo am vrut sa sterg un joc ( Gta san andreas ) si ghiciti ce s-a intamplat. Nu ma lasa sa il sterg. Eu cred ca e un trojan. Vreau sa stoi cum i gasesc locatia si cum il pot sterge.
Antivirusurile care le am : Avast free antivirus. Malware Anti Malware Pro Si Recent am Bagat Dr. web. Va rog ajutati-ma sa gasesc acel program ca sa il sterg. Funda. Cred ca trojanu care e in el a facut folderu invizibil, doar cred.

Răspuns Câştigător
| luky63 a răspuns:

Foloseste Revouninstaller si ai rezolvat.

| Robert8871 explică (pentru luky63):

Multumesc dar tot apare crying

| Robert8871 explică (pentru luky63):

Merge

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program există mai multe posibilităţi: 1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul respectiv şi dai Remove.
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante".

| Robert8871 explică (pentru Ioandelasal):

Era ascus bine prin comanda regedit. sti tu de la start+ r

| genTlemeNNN a răspuns:

Nu trojanul e de vina daca ai mai multe antivirusuri in pc iti face sa mearga greu. Daca ai windows 7 intra in start si dai gta san andreas sau cum e jocu si il gasest si il dezinstalezi apoi il stergi. Daca ai alt windows dai click dreapta pe imaginea aceea care intri in joc si open file location si o sa gasesti folderul cu instalarea acolo si o sa-ti apara undeva uninstall si dai pe el si gata apoi stergi folderul succes. big grin

| Robert8871 explică (pentru genTlemeNNN):

Faza ca nu il gaseste