| CosmyCool a întrebat:

Am o problema cu router-ul,nu stiu din ce cauza nu imi mai merge,imi arata ca WiFi-ul este pornit dar pe telefon imi arata cand dau cautare dispozitive "in afara ariei retelei",la fel si la PC,imi arata la RDS in coltul din dreapta jos ca si cum as fi conectat, imi scrie si la speed 100. 0Mbps dar cand e sa intru pe net pe o pagina imi spune conexiune esuata.
Ce ar trebui sa fac,sa reinstalez CD-ul cu routerul? Daca fac asta cum sterg instalarea anterioara ca sa nu suprapun peste cealalta instalare?

Acum am bagat mufa de la net cum aveam inainte doar in PC ca sa imi mearga net-ul ceea ce inseamna ca, cablul de net nu are nimic ci ceva are routerul.

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cheama un specialist! Da si un restart la router, asa de control!

| MakDefender a răspuns:

In setarile routerului sunt citeva tipuri de conexiuni... Bridge e doar pentru un dispozitiv... si este Dynamic. problema ta iti trebuie happy
sper sa fie de folos happy