| anonim678 a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu.Il am de un an si o luna.E Samsung Galaxy S II si de cateva zile se descarca foarte repede. Cand il pun la incarcat trebuie sa il deconectez de 3-4 ori si sa il conectez ca sa se incarce.Cand il scot ii ia cam mult timp sa 'realizeze' asta! Cand vreau sa il inchid ori se reporneste singur ori i-mi arata ca se incarca, chiar daca nu l-am pus la incarcat...Ce credeti? Mai are de trait?laughing... sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Eduarrdinno a răspuns:

Nu este nici de la aplicatii nici de la virusi. Am avut si eu exact aceeasi problema la un Samsung Star II. Facea un scurt la placa de baza. Asta se intampla daca il scapi pe jos sau de la prea multa utilizare. Te duci cu el la garantie ca ti-l face. Bafta.

Funda?

| anonim678 explică (pentru Eduarrdinno):

Nu stiu sigur daca mai are garantie.In caz ca nu mai are nu stii cam cat m-ar costa reparatile?

| Eduarrdinno a răspuns (pentru anonim678):

In jur de 70-80 lei sau chiar mai ieftin daca este ceva mai simplu. Dar tot cam asa.

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca ai aproximativ 999 de aplicatii pe el mai scoate din ele. Incearca sa ii dai o resetare la setarile de fabrica.

| anonim678 explică (pentru sltlp):

Nu am prea multe aplicatiihappy...

| sltlp a răspuns (pentru anonim678):

Apropo de virusi. Scoate antivirusul ala c aiti incetineste telefonul. Singurul sistem de operare care are nevoie de antivirus e windows-ul. Cum la android, daca se pot face bani din fraierirea celor care cred in diferite chestii, foarte bine.
Da-i o resetare la setarile din fabrica.

| 123junior a răspuns:

De unde la-i luat nu cumva ii fake asa se intampla cu astea fake nu tine bateria, sau poate ai virusi, intra la setari la cofidentialitate si dai resetarea configurari din fabrica. Funda

| anonim678 explică (pentru 123junior):

Am antivirus deci nu e de la virusi...