| iKaede a întrebat:

cam de aproximativ 2 saptamani telefonul meu (tin sa mentionez ca e Samsung galaxy s2) a cam luat-o razna.
inainte de exemplu daca avea 40% baterie si il tineam la incarcat o ora, se incarca pana la 100%. acum trebuie sa il tin intre 10 si 12 ore si tot nu se incarca full. daca il las peste noapte la incarcat, dimineata cand il scot imi arata care are 100%, dar daca il bag inapoi la incarcat fara sa fi umblat inainte pe el, imi arata ca are 40-49%. apoi daca il inchid cand are la baterie peste 30%, si il deschid imi arata ca are intre 1-5%. si acum se descarca foarte repede. oare daca ii schimb bateria, va functiona cum trebuie? ceva sfaturi? dau funda.

4 răspunsuri:
| PaulaaPaulika a răspuns:

E posibil ca bacteria sa fie de vina.
Dra mai stiu o fata careia I s-a intamplat aproximativ la fel, numai ca ei intr-o zi i s-a inchis de tot si nu a mai putut sa-l aprinda. L-a dus la garantie si dupa vreo 3 saptamani I l-au facut la loc.
Nu stiu ce sa zic, de cat timp ai telefonul? Un telefon mai mult de un an jumate-doi nu prea rezista, so...

| iKaede explică (pentru PaulaaPaulika):

Il am de anul trecut din decembrie. dar nu mai e in garantie oricum.

| PaulaaPaulika a răspuns (pentru iKaede):

Atunci incearca sa-ti schimbi bacteria. Nu garantez nimic, dar poate te ajuta.

| bogdanficiu1999 a răspuns:

Pai si eu am un galaxy s3 si cand incarc telefonul cu incarcatorul meu pe care l-am avut in cutie se incarca mult mai greu decat daca incar cu alt incarcator.
Ai putea si tu sa incerci sa incarci cu un alt incarcator si vezi daca se intampla ceva.
Daca nu ai putea sa ii schimbi bateria dar nu stiu sigur cat costa.