| Just4Joker a întrebat:

Am o problema cu un cablu de date, când Îl introduc în PC, apoi in telefon îmi apare removable disk (G).
Când dau pe el îmi zice că
The disk drive g is not formatted.
Do you want to formate it now?

Eu dau yes.
Apoi îmi zice "The Disk in drive g cannot be formated"
Cand dau cu click dreapta, şi apoi format, nu mai apare nimic.

Dacă reuşiti să-mi spuneţi ce-i de făcut, primiti fundă.

Răspuns Câştigător
| trafikantu a răspuns:

Daca e de la Orange si e in garantie, mergi cu el la ei. Am crezut ca e vechiut, dar daca zici ca e de ieri. urmeaza`mi sfatul si schimba`l sau repara`l in garantie.

salut.

7 răspunsuri:
| trafikantu a răspuns:

Baga`l in alt usb port si incearca sa-l formatezi fara ca sa fii in G:

adica da`i NO si apoi intra in My computer la G: click dreapta pe el si format de acolowinking

bafta.

| Just4Joker explică (pentru trafikantu):

În toate port-urile apare acelaşi lucru. (Şi la toate apare :G )

| trafikantu a răspuns (pentru Just4Joker):

2 optiuni:

prima: opreste telefonul pentru 1 minut scoate cartela din el daca are si lasa`l 2 min asa, apoi da`i drumul si vezi care`i treaba.

doi: ori cablul e dus, incearca altul daca ai, sau cartela nu e la locul ei ori e dusa.

incearca si scrie`mi.

| Just4Joker explică (pentru trafikantu):

1) Nu functionează.
2) N-am alt cablu, telefonul abia l-am luat ieri.
Poate te ajută, telefonul se numeşte Apple Iphone 4s şi e cumpărat de la Orange.

| Just4Joker explică (pentru trafikantu):

Am să-l schimb, am dat o grămadă de bani pe el, deoarece l-am luat la liber...

| trafikantu a răspuns (pentru Just4Joker):

Daca e de la Orange si e in garantie, mergi cu el la ei. Am crezut ca e vechiut, dar daca zici ca e de ieri. urmeaza`mi sfatul si schimba`l sau repara`l in garantie.

salut.

| cristianfrunza a răspuns:

Intra in Start/Control panel/Hardware and Sound/Device and Printers/Add device.
Dai acolo Search si daca iti gasesti cablul de date e bine!
P.S Vezi poate trebuie sa ai vreau CD driver ceva la el!
Adica un programel care sa iti permita utilizarea lui!

Cheers!

| JoyStick a răspuns:

Cumpara-ti altu nou! daca nu iti merge.