| Daniel2500 a întrebat:

Am o problema cu un Samsung galasy s5570 mini.
Are probleme la power buton ( ce care aprinde imaginea).
Apas pe power, glisez pentru deblocare, dupa cand vreau sa-l inchid ( tot cu power) imi apare fereastra cu sigur doresti sa inchizi telefonul? Fara sa apas pe nimic, se inchide singur. Uneori merge, alteori face ce am scris mai sus. AM fost la 2 service-uri si ambele l-au resoftat, dar fara efect. Deci daca nu e problema de software... poate fi hardware-ul? Adica placile din el? Daca aveti vreo solutie astept raspuns.

1 răspuns:
| nashu40 a răspuns:

Butonul respectiv nu mai face contact perfect din cauza prafului. Trebuie dus undeva, daca nu mai e in garantie si curatat de praf.