| nelutu1 a întrebat:

Salut, am o problema legata de windows 7, mai exact de driverul retelei wireles. Am un laptop HP compaq 6720s, initial a avut windows vista dar l-am schimbat cu windows 7 ultimate pe 64 bit.
De fiecare data cand vreau sa opresc wirelesul de la buton mi se blocheaza windowsul si ramane asa pana isi gaseste reteaua wireles. Cand vreau sa caut alta retea wireles nu pot din cauza ca daca ma deconectez de la retea mi se blocheaza. Driverele l-am instalat eu de pe siteul HP, le-am si updatat dar degeaba.
Totul functioneza perfect si foarte repede dar imi este groaza cand trebuie sa caut alta retea wireles decat cea de acasa.
Va rog daca exista o solutie sa ma lamuriti si pe mine.
Multumesc.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ti-ai schimbat cumva memoria RAM? HP-ul tau stiu ca are doar 1 GB de ram si nu inteleg de ce ti-ai pus un sistem de operare pe 64 BIT. Solutia este sa-ti pui cel mult Windows 7 Home Premium pe 32 BIT.

| nelutu1 explică (pentru neluL):

Da am schimbat ramii am 2gb acum

| neluL a răspuns (pentru nelutu1):

Schimba sistemul de operare si treci pe 32 BIT.