| kocco a întrebat:

Am o problema cu windowsu imi apare la iconitele de la programele de pe desktop alt program
daca vreau sa deschid winamp mi se deschide nero
asta e la fiecare program de pe desktop la fel patesc si cu bs.player
nu stiu cum sa rezolv problema asta
am windows 7

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Arunca toate iconitele de pe desktop la cos! da un restart si vezi daca ai ecranul curat! daca DA te duci in start la programe si cu mouseul prin drag&dropp le tragi pe rand pe desktop fara sa tragi unele peste altele! eventual lasa-le rasfirate pe desktop! Da un restart si daca sunt rasfirate... le poti aranja cum vrei tu!

| Danιel a răspuns:

Nu arunca nici o iconita nimic. De ce sa te complici si mai tare? Cauza provine din asocierea incorecta a extensiei. lnk din registru, asadar, descarca acest fisier si deschide-l. Inauntrul arhivei ai un fisier denumit 'Default_LNK_(Shortcut)'. Deschide-l si confirma ca doresti sa schimbi configuratia registrului. Vezi rezultatul! http://www.sevenforums.com/......rtcut-.zip

| maryus_8595 a răspuns:

Pai deschide si uh daca vrei winamp deschide nero si invers ca un fel de vice versa