| NicEbOy a întrebat:

Am o problema, cum scap de erorile ale cu RUNDLL care iti apar la startup cand pornesti pc-ul imi apare si mie una si nu stiu cum sa scap de ea.
Care ma ajuta primeste funda

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Formateaza tot HDD-ul. Reinstaleaza Windowsul si fa rost de un antivirus bun. Mai mult ca sigur ca aceasta eroare apare din lipsa unui fisier DLL sters de un virus sau de tine, din greseala.

| Mishoo a răspuns:

E vorba de o aplicatie care incearca sa porneasca, dar fiindca oricum nu gaseste acel.dll nu mai porneste dupa ce dai ok mesajului de eroare. deci incearca sa stergi din startup aplicatia.
faci asa: de pe bara de start dai start->run->scrii "msconfig" ->enter, de aici alegi de sus "startup" deselectezi tot ce nu folosesti, dai "ok" si restart. apoi vezi rezultatul :p eventual da un search in google dupa numele dll-ului sa vezi de la ce aplicatie este

| Daria a răspuns:

Incearca sa scrii eroarea pe google