| copac8388 a întrebat:

Am o problema.De cateva zile pe calculator imi mere Youtube ul f greu...Chestia care e e ca daca ma duc pe alte site uri merge foarte bine nu are nicio problema.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Alte siteuri fiind care?
Youtube are streaming de video, deci fiind fisiere video la un PC slabut este posibil sa mearga mai greu decat un site care are doar continut text si cateva imagini de exemplu

recomand :

Sa stergi cache-ul prima data din browserul de navigare
Apoi m-as uita dupa ce deschid Youtube, ce anume ingreuneaza PC-ul, tine apasat tastele CTRL+ALT+DEL, acum selecteaza de acolo Task Manager, dupa ce se deschide fereastra Task Manager uita-te sus la taburile Processes si Performance, vezi ce anume pare ca consuma resurse!

Nu in ultimul rand conteaza ce specs ai la PC!

Daca ai placa video integrata (onboard) si nu dedicata, atunci de aici poate fi cauza, pentru ca acele placi nu sunt de performanta,dar asta nu e tot, poate fi doar o posibila cauza!

Verifica daca pe Youtube se intampla la fel si pe alt browser, daca asa facea pe Chrome atunci vezi daca face la fel pe Mozilla, daca pe Mozilla facea asa vezi daca face si pe Chrome la fel etc

Cand ai reinstalat ultima data sistemul de operare, daca acum mai bine de 2-3 ani, e cazul sa faci o reinstalare!

1 răspuns:
| flixbuster a răspuns:

Vezi ca recent mizerabilii de la Google (si nu doar ei) au inceput sa modifice site-urile ca sa mearga FOARTE greu daca ai ad-blocker.