| Anndrada a întrebat:

Am o problema,de curand mi s-a stricat calculatorul, am chemat un specialist. l-a reparat. Dupa ce a plecat dansul, am incercat sa intru pe internet, pot accesa google, youtube ..si alte site-uri, cum ar fi google translate sau tocmai.ro. dar nu pot accesa deloc facebook, messanger sau mail. Am dat click pe " my network places" la "wiew network connection, am 3 pictograme, cele 2 " Connection" si "Local area connection 2" imi arata ca sunt conectate dar cel de sus " Internet connection " imi apare disconnected, cand incerc sa il conectez imi arata "connection failed" Am incercat sa folosesc si alte browsere cum ar fi google chrom, sau mozila firefox. nu stiu ce sa mai fac... ma puteti ajuta? Va rog, apreciez.

5 răspunsuri:
| IngerAlb a răspuns:

Buna.Stiu ce are. Uita-te acolo jos la bara de la start la data si ora. Probabil cand ti-a reinstalat windows-ul a uitat sa mai seteze si data..Asa am patit si eu. Aveam data setata pe 2006 si nu mergea facebook-ul.Schimba data. Astept raspuns. Sper ca te-am putut ajuta. :*

| Iwao a răspuns:

Clic dreapta pe pictograma de internet, dreapta jos\open network...\clic change adapter setings\clic dreapta pe Local Area Connection\enable.
Verifica conexiunea cablului de internet la PC, splitterul, pana la priza.
Nu ai spus ce a facut specialistul cu pricina (il poti rechema, nu a verificat si asta) a formatat\instalat sistemul de operare sau a desfacut unitatea.

| Felix_Remus_1990 a răspuns:

Eu cred ca problema ar putea veni de la cei care primesti netul.Du-te la ei si si spule problema.

| RazvanBaranguta a răspuns:

Suna la reteaua de internet pe care o ai, preferabil Romtelecom, si o sa-ti raspunda un tehnician.Ii spui problema si te va ajuta prin telefon, daca nu, va veni la tine acasa.Eu mereu asa le rezolv.

| Reloader15 a răspuns:

Si eu am patit asa cu calculatorul, Am net de la Romtelecom, E recomandat sa iti formatezi PC-ul de la A la Z (Mergi la un service la tine in oras)