| Radeas1 a întrebat:

Am o problemă enormă cu calculatorul. Cînd se deschide pe desktop nu e nici bara, nici o iconiţă pe desktop. Peste 3 minute apar toate. Am mai reinstalat OS-ul de la această problemă, dar acum nu pot s-o mai fac, că nu o fac eu personal...Deci, cum rezolv să aibă start-up mai rapid?

Răspuns Câştigător
| DunareClaudiu a răspuns:

Incearca sa il cureti de praf si reinstaleaza windowsul din nou, formateaza totate partitiile poate ai vreun virus.

| Radeas1 explică (pentru DunareClaudiu):

Multumesc, thedoctor13, problema ştii care a fost? L-am curăţat de praf şi am dat o scanare cu Advanced Systemcare, CCleaner, Glary Utilieses înainte de al curăţa şi acum merge ca uns.

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Ce sistem, ce memorie RAM ai?

| pLeX a răspuns:

Nu instalezi multe chestii, si utilizeaza un program gen REGcleaner ca sa iti pastrezi startup-ul cat mai liber. (sa nu ai multe procese care se deschid odata cu windowsul)

| Iubitika13 a răspuns:

Stinge-l si aprindel iar daca problema continua e din cauza windousului

| dodutiberiuconstantin a răspuns:

Problema asta o am si eu..fii atent cand il deschisi dai Ctrl Alt Delet si dai pe file, dupa New Task si de acolo iti alegi in ce program vrei sa intri. Sper ca te-am ajutat.