| cristianzgz3 a întrebat:

Am o problema foarte mare am instalt azi wd 7 mi s-a inchis de o data si dupa ce am dat s-a deschis iar mi-a aparut ecranul negru cu o liniuta si apoi l-am inchis si dupa aia la-am aprins eu si mergea dupa aia
intrebarea este dc se inchide brusc?
mi s-a inchis dupa ce i-am dat sleeb adica hibernare cv de genul asta
multumesc

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Verifica temperaturile cu fanspeed sau everest! Daca ai bagat windows 7, trebuie sa-l si activezi! Dai clik dreapta pe my computer si properties si vezi daca e activat... Daca se inchide fix la o ora insemna ca nu e activat.A doua posibilitate ar fi temeperaturile ridicate...Scaneza pc-ul, si un troian in system 32 ar putea da fi cauza, dar in acest acaz, apare de fel ecranul albastru cu un scris alb!

| soul2soull a răspuns:

In mod normal orice calculator sau laptop se auto inchide la supra incalzire biosu fiind setat sa accepte temperaturi de pana pe la 70-75 grade ce depaseste el are instructiunea de shutdown sau restart depinde de temperatura...

Verifica-ti ventilatorul.ventilatoarele daca nu merge vreounul nu-l mai porni deloc lasa-l asa... daca nu are nimica ventilatoarele intra in bios tinand apasat tasta F2 si DELETE, cand ai intrat apesi F9 punandu-l pe default si F10 adica salveaza si iesi

dupa acest lucru nu ar trebui sa mai faca asa ceva