| evelinadiana a întrebat:

Am un laptop si mergea ok dar dintr.o data, l.am aprins, ca de obicei dar de data asta nu mi.a aparut ecranul cu aplicatiile pe care le am ci ecranul s.a facut negru! sad
Ce e de facut?
E stricat?
Sunt sanse sa nu mai meraga deloc?
Trebuie dus la un service sau nu?
Funda cel mai bun raspuns! sad

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Dacă știi că ai folosit shot down nu ai pus laptop-ul în hibernare problema este de la Windwos-ul care a „căzut"
Daca știi ca ai folosit funcția de hibernare încearcă să îl oprești din butonul de pornire și apoi să îl repornești.
în cazul unu problema survine de la un Windows de calitate proastă/activat ilegal, malware ce provine de la aplicații dubioase un antivirus ineficient și altele.Remediul ar fi o resoftare a calulatorului cu un Windwos legitim urmat de exploatarea acestuia conformă nu actvat legale, fără soft obținut dinsurse ilegale.Succes

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Diana spune-mi te rog daca vezi logo de windows adica esti convinsa ca incarca windows si ca ecranul ramane negru dupa ce se starteaza carculatorul. ai macar certitudinea ca ajunge sa starteze bine?
sau ramane din principiu negru, atunci cand il pornesti si are doar sunet? spune si ce windows folosesti? xp, 7, 8?

| FrateleAndrei a răspuns:

Ai doua variante:
1 Îl duci la nişte băieţi care se ocupă cu aşa ceva le spui sa-i faca o probă iar daca-i stricat sau are ceva sa ti-l repare.
2 Cu garanţia îl duci înapoi şi daca chiar s-a defectat o sa ţi-l schimbe.
Dar te intreb:Laptopul a suferit lovituri?
Dacă da să nu le spui că nu ţi-l mai schimbă.O zi cât mai frumoasă să ai.Baftă cu laptopul.

| evelinadiana explică:

Am uitat sa mentionez ca nu l.am lasat aprins peste noapte! sad

| evelinadiana explică:

Multumesc. Datr nu a suferit lovituri
sad

| evelinadiana explică:

Gelu1970,eu pur si simplu l.am stins, de la shut down, apoi a doua zi l.am aprins, ca de obicei, si a aparut imaginea cu windowsul si firma; s.a auzit sunetul cand il aprind dar in loc de imaginea de fundal si programe, a aparut o imagine neagra pe tot ecranul. De mentionat este ca chiar cu o zi in urma am descarcat antivirusul Bitdendefer. sad deci se mai poate face ceva? ( windows 7, instalat de 7 luni )
Daca raspunzi la intrebare primesti funda laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru evelinadiana):

Eu zic sa reinstaleze windows-ul. Ori hardul e de de vian din cauza vreunui virus.Nu mi s-a intamplat niciodata asa ceva si nu am intalnit nicaieri.

| Cristiana_Arama_1993 a răspuns:

Cred ca mai bine ar fi sa il duci la un service sa vezi ce are.