| Wellfun a întrebat:

Am o problema. Imi disparea imaginea la monitor. Mi-am dat pc-ul la reparatie si mi s-a zis ca coolerul a fost de vina. Am schimbat coolerul si dupa aia imi mergea bine, nu mi se mai facea ecranul negru cand jucam o fifa sau cand ma uitam la un meci. Cu vreo 2 saptamani in urma s-a reinceput povestea... mi-am reinstalat windowsul si a mers iarasi bine, pana ieri... de ieri iarasi a inceput sa-mi dispara imaginea frecvent.
P. S. Monitorul lucreaza, si procesorul la fel... E problema in placa video? Si care daca nu e arsa?

3 răspunsuri:
| djdani1 a răspuns:

Salut! Da este problema placii video! Din cauza vechiului cooler.Nu oferea o temperatura scazuta si din cauza asta de la incalzire gpu al placi video s-a ars.Iti recomand sa schimbi placa video.
Bafta!

| djdani1 a răspuns:

Hmmm,nVIDIA GeForce GTS 450

| dexro a răspuns:

Ce placa video ai?