| RedNose a întrebat:

Pana ieri am avut instalat yahoo messenger 9 si am dat ignore la cateva persoane si mi-au ramas in adress book si de acolo nu am putut sa-i mai sterg si m-am gandit sa il dezinstalez si sa-l instalez din nou dar acum nu mai merge instalat cand dau sa-l instalez imi apare o eroare in care scrie "Yahoo! Messenger is unable to download files needed for installation.Please check firewall settings and retry installation.". Eu am dezinstalat si am sters tot ce era legat de messenger. A mers sa instalez messenger 8 dar m-am obisnuit cu 9 si tot pe asta vreau sa-l instalez.Cine ma ajuta sa-l fac primeste funda!

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

YAHOO! MESSENGER is unable to download files needed for installation.Please check firewall settings and retry installation
0. Inchide firewall-ul din windows ! Te duci in Start->control panel->system and security->firewall ->aici il inchizi. Daca ai firewall la antivirus ->inchide-l si pe acela .(pana descarci)
1. Deschide Internet Explorer
2. Tools > Internet Options -> Connections tab
3. LAN Settings
4. Proxy server checkbox, daca e bifata, debifeaza
5. Apasa Done, apoi ok
6. Incearca sa instalezi si apoi sa intrii pe Yahoo Messenger.

Daca dupa toate astea ,tot nu merge ATUNCI ->>>
Curata registry cu CCleaner.
http://www.piriform.com/CCLEANER
Ruleaza asta:
http://www.softpedia.com/get/Security/Security-Related/Fix-IE-Utility.shtml
Apoi reseteaza IE:
http://antivirus.about.com/od/securitytips/ht/ie7reset.htm
Restart PC. Succes !