| catalinbuzarin a întrebat:

Am o problema la laptop. Il pornesc, ecranul se aprinde, dar ramane pe desktop, iar eu nu pot accesa nimic. Chiar daca dau pe My Computer, nici macar pe start. Ecranul acestuia ramane blocat.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cum adica ramane ecranul blocat? dar iti arata inainte sa se blocheze sigla windows etc?
Daca da, este de la sistemul de operare si trebuie reinstalat daca nu este posibil sa fie de la placa de baza.
In cazul tau trebuie reinstalat sistemul de operare (windows), recomand sa o faca cineva care sa iti faca backup inainte prin sistemul ubuntu (linux) ca sa nu pierzi informatii de pe HDD, special de pe partitia in care ai windowsul, asta daca ai stocate documente importante in partitia windowsului, daca nu un simplu reinstal ar trebui sa rezolve problema!

| Andreeush a răspuns:

Posibil să trebuiască să reinstalezi windows-ul.
Du-te cu el la un service dacă nu ai pe cineva care se pricepe în domeniul calculatoarelor.