| Ryder007 a întrebat:

Salut am un laptop Acer si azi dupa ce l-am aprins s-a blocat ecranul. am incercat restart de cateva ori nici un efect. am zis ca poate am virus/trojan cv am reinstalat windu si la fel imi face, se aprinde apare desktop tot imagini si se blocheaza nu pot accesa nimic ramane ca si cum se incarca ceva.
PS : pot misca mouseul pe ecran nu e blocat complet.
vreau sa stiu ce credeti ca ar putea avea, sa fie dus hdd-ul?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| AlexandruTeodor a răspuns:

Probabil poate fi ceva de la placa video, incearca sa intri in Safe Mode si lasa un reply. Daca in Safe Mode merge inseamna ca e de la placa video.

| Ryder007 explică (pentru AlexandruTeodor):

In safe mode merge, pot sa-i fac ceva sau trebuie schimbata placa?

| AlexandruTeodor a răspuns (pentru Ryder007):

Atunci banuiesc ca trebuie schimbata placa, daca n-am situatia in față nu imi pot da seama, daca ai putea face un video mai lung si sa-i dai upload/id de contact sau daca nu il poti duce la un service.

| K0sti a răspuns (pentru Ryder007):

Pai tu crezi ca e desktop? E laptop, nu poti schimba placa video! Driverele le-ai instalat dupa ce ai pus windows?

| Ryder007 explică (pentru K0sti):

Da adevarat nu se poate schimba, e integrata.
Nu am instalat nici un driver deoarece se blocheaza dupa ce se aprinde.

| K0sti a răspuns (pentru Ryder007):

Ai probleme cu hardul sau memoria! Nu stiu cum ai reusit sa instalezi windows in situatia asta!

| AlexandruTeodor a răspuns (pentru K0sti):

De ce nu ar putea sa instaleze Windows-ul si din moment ce ii merge in safe mode? Asta exclude automat probleme cu harddisk-ul/memorie.