| LittleMilka a întrebat:

Am o problema la telefon. De ceva timp cand vreau sa trimit mesaje nu`mi da voie. Imi apare mesajul "verificati servicile operatorului". Am sunat la relatii cu clientii, am facut ce mi-au zis sa fac dar tot nu a mers. Am fost si la reprezentanta la Vodafone mi-au spus si ei ce sa fac dar degeaba. Ce trebuie sa fac? Mentionez ca am cartela connex.

1 răspuns:
| Paprik a răspuns:

Verifica la setari mesaje text-->centre de mesaje-->centru de mesaj sim
-->numar centru mesaje sa fie: +40722004000 pentru abonament si: +40722006000 pentru cartela
Tot la setari sa ai la centru mesaje in uz:centru mesaje sim (cu numarul pe care l-ai setat mai sus);
La conexiue preferata sa ai GSM/UMST.