| aceaflorin a întrebat:

Am o problema legata de Windows Movie Maker, deci vreau sa creez un videoclip si acest program mi se pare destul de simplu avand in vedere ca am mai lucrat in el happy Problema este accea ca, in momentul incercarii mele de a importa un fisier video, imi da :C:\Users\1\Desktop\(numele fisierului).avi could not be imported. The required codec was not downloaded automatically because the Download codecs automatically check box is not selected in the Options dialog box. Am zis..nah,asta e, am incercat si cu un alt program numit Ulead VideoStudio 11 Plus, si am aceeasi problema. faza e ca pot schimba programul de decshidere,din bs,in windows media player, dar aceeasi problema! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Alegi varianta"Download K-Lite Codec Pack 10.3 FULL"

6 răspunsuri:
| JoinTu a răspuns:

Ai incercat sa convertesti videoclipul intr-un format pe care-l poate accepta WMW? Incearca Any Video Converter, converteste-l intr-un format pe care-l poate suporta Windows Movie Maker si dupa aceea importeaza-l. N-am mai umblat de mult cu Windows Movie Maker si nici nu-mi mai amintesc ce formate suporta.

| aceaflorin explică (pentru JoinTu):

Faza e ca mie imi arata ca suporta ".avi
"

| JoinTu a răspuns:

Incearca aici http://answers.microsoft.com/......f08cc6896b este un topic despre cineva care are exact aceeasi problema ca si a ta. Sper ca stii engleza :)

| aceaflorin explică (pentru JoinTu):

Stiu,multumesc de de raspunsuri happy

| horia2012 a răspuns:

Instaleaza codecuri:
http://www.free-codecs.com/k_lite_codec_pack_download.htm
Restart si va merge.

| aceaflorin explică (pentru horia2012):

Pai si care codec? de unde
e sa stiu eu? smug

| horia2012 a răspuns (pentru aceaflorin):

Alegi varianta"Download K-Lite Codec Pack 10.3 FULL"